Baby on Kehribar Diş Bilekliği
Baby on Kehribar Diş Bilekliği

Baby On Kehribar Diş Bilekliği (KHB06)

Marka : Baby On
İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : ₺79,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺69,95(KDV Dahil)

Litvanya' dan İthal Baltık Kehribarı


Baby On Kehribar


Kehribar Taşının Özellikleri:


Kehribar bir taş olarak anılır ve ağaçların korunma mekanizmaları arasında yer alan reçinelerin fosilleşmiş halidir. Şifalı taş olarak kabul edilen kehribarın bileşiğinde, oksijen, hidrojen, karbon ve de süksinik asit bulunmaktadır. Sahip olduğu ultra yumuşaklık ve hafiflik, kehribarın özelliklerinden bazılarıdır.


Kehribarın içeriğindeki amber asidi doğal antibiyotik değerindedir. Bu sebeple 2. Yüzyıldan bu yana şifa taşı olarak kullanılmaktadır. Özellikle bağışıklığı güçlendirmek amaçlı herkesin kullanması tavsiye edilir.


İnsan sağlığına olan etkilerinden dolayı şifalı olarak nitelendirilmekte olan kehribar taşının vücuda birçok olumlu yönde etkisi bulunmaktadır. Bu taş, takı aksesuarı olarak çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Öyle ki, kehribar taşından yapılmış olan gerdanlık takısı, troid bezi ve de boğaz enfeksiyonlarının oluşumunu engeller. Yine kehribardan yapılan gerdanlık, guatr hastalığının oluşmasını önlemektedir. Astım ve bronşit gibi solunumla ilgili hastalıkların oluşmaması ve iyileşmesi, kehribar taşının insan sağlığına olan etkileri arasında yer almaktadır. Birçok insan için olumsuz etkiler doğurabilen alerji sorunu, kehribarın iyileştirici gücü sayesinde önlenmektedir. Ağrılar için de, kehribar taşı büyük bir önem taşımaktadır. Yapılan gözlemler sonucunda özellikle de romatizmal ağrıları olan kişiler için kehribar taşı oldukça önemlidir. Bu taşın ağrıları giderme gücünden faydalanmak için, taşı ağrı bulunan yere sürmek yeterlidir. Böylece taşın sürüldüğü bölgedeki ağrıda azalma meydana gelir. Kehribar taşının sindirim sistemine de oldukça fazla olumlu katkıları bulunmaktadır. Bu taş, bağırsakların düzenli ve sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. 


Bebeklerde Kullanımı:


Kehribar bebeklerin özellikle diş çıkarma dönemlerinde önemli ölçüde fayda göstermektedir. Ağrı kesicidir ve diş çıkarma sürecini kolaylaştırır. Salya azaltır, sakinleştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir. Bebeğin rahat ve dolayısıyla uzun uyumasını sağlar. Mide ve bağırsak enzimlerini düzenlediği için kolik ve gaz sorunlarında faydalıdır. Bronşit ve astım tedavisinde destekleyicidir.


Kehribar bebeklerde kolye ya da bileklik olarak kullanılabilir. En uygunu kolye olarak kullanılmasıdır.


Temizlik ve Bakımı:


Kehribar taşınızı belirli aralıklarla 5-10 dakika toprağın üzerine bırakın ya da akan suyun altına tutun. Kehribar üzerindeki negatif enerjiyi boşaltacaktır. Bu işlemi yaparken doğrudan güneş ışığına ya da ani sıcaklık değişimlerine maruz bırakılmamalıdır. Çünkü bu kehribar taşınızın rengini ve özelliğini yitirmesine sebep olur.


Kehribar taşınızı ılık su ve çizmeyecek yumuşak bir bez ile silerek temizliğini yapabilirsiniz.


Güvenlik Önerisi:


Bebeklerde ebeveyn gözetiminde kullanılmalıdır. Gece uykusunda çıkarılması önerilir.


Gerçek kehribar nasıl anlaşılır?

Bir kaseyi su ile doldurun. İçerisine 2 yemek kaşığı tuz atın, karıştırın. Kehribar taşınız  suda yarı baygın yüzecektir. Su üstünde de durabilir. Kehribarın en önemli özelliklerinden biri de HAFİF olmasıdır. 


Menşei : Litvanya

Kolye Ağırlık Ortalama : 4 gr - 5 gr 

Bileklik Ağırlık Ortalama : 2 gr - 3 gr

Marka : Baby on

Benzer Ürünler