Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekir?

 

Mağazamızdan veya internet sitemizden alınmış ve kullanılmamış ürünler için iade süresi 30 gündür. Kullanım hatası bulunan ürünler, teşhir ürünleri ve/veya defolu olarak satışı yapılan ürünler için iade işlemi yapılamamaktadır. 

İade etmeyi düşündüğünüz ürünlerin kullanılmamış olması, paketinin hasar görmemiş olması ve ürünün tekrar satışa sunulabilecek durumda olması gerekmektedir. Deneme amacıyla ambalajından çıkarılmış ürünlerde, ambalajın bozulmamış ve ürünle birlikte tüm aksesuarlarının, orijinal paketleriyle birlikte bir arada olması gerekmektedir. 

İade işlemi, satın alma kanalı ve yöntemine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 

İnternet sitemiz (www.bebekdukkanim.com) üzerinden yaptığınız alışverişleriniz için;

   - İade etmek istediğiniz ürünleri, “Esentepe Mh. Tuna Cd. Gür Apt. No:102/B Nilüfer/Bursa” adresinde bulunan Depo birimimize, Sürat Kargo aracılığıyla, göndermeniz gerekmektedir. İade süreci, ürünlerin Depo tarafından teslim alınmasının ardından başlatılacaktır.
   

Mağazamızdan yaptığınız alışverişleriniz için; 
       - Kredi kartı ödeme belgesi (kart slipi) ve satış belgesinin (bilgi fişi, e-arşiv faturası ve/veya sevk irsaliyesi) aslı.
       - Herhangi bir firma adına düzenlenen faturalarda, iade faturası.
       - Hediye olarak alınmış ürünler için iade işlemi yapılamamakta, yalnızca değişim talepleri kabul edilebilmektedir.

Mağazamızdan kredi kartıyla yaptığınız alışverişler için para iadesi, yalnızca satın aldığınız mağazada gerçekleştirilebilmektedir.

Not: Hijyen kuralları gereği tekrar satışı mümkün olmayan, hijyenik ürünler, göğüs pompası, ateş ölçer, iç çamaşırı, hijyenik ped, tıraş bıçakları, kişisel bakım ürünleri, gıda ürünleri, bebek bezi, ıslak mendil, alıştırma külodu, tuvalet adaptörü, kozmetik ürünler, temizlik ürünleri ve benzeri ürünlerde, ürünlerin kusurlu olması dışındaki hiçbir koşulda iade işlemi yapılamamaktadır.

 

Satın alınan ürünün iade süresi ne kadardır?

Mağazalarımızdan veya internet sitemizden alınmış ve kullanılmamış ürünler için iade süresi 30 gündür. Kullanım hatası bulunan ürünler, teşhir ürünleri ve/veya defolu olarak satışı yapılan ürünler için iade işlemi yapılamamaktadır.

 

İade kapsamı dışında tutulan ürünler nelerdir?

Kullanılmış, paketi hasar görmüş, aksesuarlarının biri veya birkaçı kaybolmuş ürünler ve deneme amacıyla ambalajından çıkarılmış olduğu hâlde paketi veya ürünün kendisi hasar görmüş alışverişler iade kapsamı dışındadır. Bu bağlayıcı koşul altında; hijyen kuralları gereği tekrar satışı mümkün olmayan, hijyenik ürünler, göğüs pompası, ateş ölçer, iç çamaşırı, hijyenik ped, tıraş bıçakları, kişisel bakım ürünleri, gıda ürünleri, bebek bezi, ıslak mendil, alıştırma külodu, tuvalet adaptörü, kozmetik ürünler, temizlik ürünleri ve benzeri ürünlerde, ürünlerin kusurlu olması dışındaki hiçbir koşulda iade işlemi yapılamamaktadır.

 

İade edilen ürünün geri ödemesi ne zaman yapılır?

İade etmek istediğiniz ürünlerin depomuza ulaşması ve uzman ekibimiz tarafından, iade şartlarına uygunluğunun kontrol edilmesinin ardından iade ve geri ödeme işlemleri başlayacaktır.

Ürün bedellerinin hesabınıza geri ödenmesi işlemi 3 ile 5 iş günü içinde tamamlanacaktır.

 

Garanti kapsamında bulunan bir ürünün arızalanması durumunda nasıl bir yol izlemeliyim?

Garanti kapsamında olan puset ve oto koltuklarının herhangi bir nedenle arızalanması ve teknik desteğe ihtiyaç duyulması durumlarında, ürünün faturasıyla birlikte size en yakın Bebek Dükkanım mağazasına gelerek, ürünü teknik servis desteği için teslim edebilirsiniz. Ürününüz, üretici firmaya iletilecek ve tamir - tadilat süreçleri tarafımızca yürütülecektir. Teknik servise yolladığınız ürünler için geçerli iade ve değişim koşulları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'da yer alan hükümlere göre düzenlenmektedir. Üç defa aynı problemden ötürü tamir - tadilat işlemi gören ürünler, değişim ve iade kapsamında değerlendirilecektir.

 

Siparişimde değişiklik yapabilir miyim?

Evet. Henüz kargoya verilmemiş siparişlerinizde değişiklik yapmak isterseniz, bize 0 555 035 03 63 no’lu telefon numarası aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

Aldığım ürünlerin fiyatlarına KDV dâhil midir?

Evet. Sitemizde listelenen ürünlerin tamamı, KDV dâhil bedelleriyle satışa sunulmaktadır.

 

Sipariş aşamasında hata mesajı alıyorum ve işlemimi tamamlayamıyorum. Ne yapmam gerekir?

Bebek dükkanım firması olarak, internet sitemizi, size en iyi hizmeti verecek şekilde güncellemeye durmaksızın devam ediyoruz. İnternet sitemizde yaşadığınız her türlü aksaklığı [email protected] e-posta adresimiz ve/veya 0 555 035 03 63 no’lu telefon numaramız aracılığıyla bizlere iletmenizi önemle rica ederiz. Teknik destek ekibimiz, yaşadığınız problemi, mümkün olan en kısa süre içinde çözecektir.

 

Kargo ücretiniz ne kadar?

İnternet sitemiz üzerinden yapacağınız toplam tutarı 135 TL ve üzerindeki tüm alışverişlerinizde, kargo bedeli alınmamaktadır. 135 TL altındaki alışverişleriniz için kargo bedelimiz 7,99 TL ’dir.


Kargom hangi şirket ile gönderilecek?

Siparişlerinizi, Yurt İçi Kargo aracılığıyla teslim alabilirsiniz.


Ürün iadesinde kargo ücreti kim tarafından karşılanır?

Yurt İçi Kargo firması dışında yapacağınız gönderilerde kargo bedeli sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde karşı ödemeli gönderi teslim alınmaz.


Kargomu ne zaman teslim alabilirim?

Alışverişinizin ardından siparişiniz aynı gün veya bir iş günü sonra kargo firmasına teslim edilecektir. Kargo firmasına teslim edilen ürünün tarafına ulaşma süresi, mesafeye bağlı olarak 1 ile 3 iş günü aralığında değişiklik göstermektedir.

 

Siparişimin teslimat adresini veya alıcı adını değiştirebilir miyim?

Evet. Henüz kargoya verilmemiş siparişlerinizin teslimat adresini ve/veya alıcı kişisini değiştirmek isterseniz, bize 0 555 035 03 63  no’lu telefon numarası aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

Resmi tatil günleri teslimat yapılabiliyor mu?

Resmi tatil günlerinde kargo firmaları hizmet vermemektedir.

 

Siparişim ben adresimde yokken gelirse ne olur?

Anlaşmalı olduğumuz Yurt İçi Kargo firması, sizi evde bulamadığı durumlarda, takip eden günde içinde sizi telefon ile arayacaktır. Siparişinizi şubede sizin teslim almanız için 3 gün bekletecektir.

 

Faturayı neden paketin üzerinde gönderiyorsunuz?

İlgili yasal düzenlemeler gereği, siparişinize ait faturayı paket üzerinde gönderilmesi ve isim soy isim bilgisinin yazılması zorunludur.

 

Satın aldığım ürünü değiştirmek istediğimde ne yapmam gerekir?

 

Mağazamızdan veya internet sitemizden alınmış ve kullanılmamış ürünler için değişim süresi 30 gündür. Kullanım hatası bulunan ürünler, teşhir ürünleri ve/veya defolu olarak satışı yapılan ürünler için değişim işlemi yapılamamaktadır. 

Değiştirmeyi düşündüğünüz ürünlerin kullanılmamış olması, paketinin hasar görmemiş olması ve ürünün tekrar satışa sunulabilecek durumda olması gerekmektedir. Deneme amacıyla ambalajından çıkarılmış ürünlerde, ambalajın bozulmamış ve ürünle birlikte tüm aksesuarlarının, orijinal paketleriyle birlikte bir arada olması gerekmektedir. 

Mağazamızdan değişim işlemi gerçekleştirmek için aşağıda sıraladığımız belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekmektedir:
   - Kredi kartı ödeme belgesi (kart slipi) ve satış belgesinin (bilgi fişi, e-arşiv faturası ve/veya sevk irsaliyesi) aslı.
   - Hediye ürün değişimlerinde, hediye değişim kartı (hediye değişim kartıyla ürün iadesi yapılamamaktadır.).
   - Herhangi bir firma adına düzenlenen faturalarda, iade faturası.


Not: Hijyen kuralları gereği tekrar satışı mümkün olmayan, hijyenik ürünler, göğüs pompası, ateş ölçer, iç çamaşırı, hijyenik ped, tıraş bıçakları, kişisel bakım ürünleri, gıda ürünleri, bebek bezi, ıslak mendil, alıştırma külodu, tuvalet adaptörü, kozmetik ürünler, temizlik ürünleri ve benzeri ürünlerde, ürünlerin kusurlu olması dışındaki hiçbir koşulda değişim işlemi yapılamamaktadır.